Op.Dr.Kutlugül Yüksel , Eskişehir Yolu, 9.km, No: 266, Tepe Prime, C Blok, 3. kat, No: 45 ANKARA

Gebelik ve Doğum

Muayenehanede gebelik takipleri dört boyutlu ayrıntılı ultrason cihazı ile yapılmaktadır.Bu bölümde gebe kalmadan önce, gebelik boyunca ve gebelikten sonra  yapılması gereken tetkikler, alınması gereken ilaçlar, embriyo ve fetüs gelişimi konuları ile birlikte  doğum konusunda ayrıntılı bilgiler içeren makaleler sunulmuştur. Gebelik öncesi danışmanlığın önemi; bir gebelik olasılığına karşı bu gebeliğin miada kadar sağlıklı olarak devam edebilmesi için dört boyutlu ayrıntılı ultrason cihazı (Esaote-MayLab70XVision) ile takip ederek, önlenebilir bir durum varsa, önceden tedbir almak ve hazırlıklı olmaktır. Ayrıca gebe kaldıktan sonra  ile gebeliğin hafta hafta gelişimi, gebelik haftasına göre takibi, gebelikte beslenmenin önemi, 35 yaşın üstünde gebeliği olan ya da riskli gebeliği olanlara ikinci tremesterde yapılması gereken amniosentez, genetik incelemeler, gebelik sırasında ya da gebelikten sonra karşılaşılabilecek tıbbi problemler, normal doğum ya da sezaryen doğum gibi konularda ayrıntılı bilgiler sunulmuştur. Ayrıca riskli gebelik yönünden dış gebelik, düşük tehlikesi, kürtaj gibi konularda yapılması gereken tıbbi ve cerrahi tedavileri hakkında da açıklayıcı bilgiler verilmiştir.   

Gebelik ve Doğum Konuları:    

Beta HCG Testi – Kanda Yapılan Gebelik Testi http://www.ankarakadindogumcu.com/beta-hcg-testi-kanda-yapilan-gebelik-testi

Ertesi Gün Hapları – Acil Korunma Yöntemleri 

Düşük Tehlikesi http://www.ankarakadindogumcu.com/dusuk-tehlikesi

Dış Gebelik  http://www.ankarakadindogumcu.com/dis-gebelik

Boş Gebelik Kesesi (Anembroyonik Gebelik) 

Gebelik Öncesi Danışmanlık http://www.ankarakadindogumcu.com/gebelik-oncesi-danismanlik

Gebelik Takibi http://www.ankarakadindogumcu.com/gebelik-takibi

Gebelikte Beslenme http://www.ankarakadindogumcu.com/gebelikte-beslenme

Gebelikte Genetik Danışma ve Testler http://www.ankarakadindogumcu.com/gebelikte-genetik-danisma-ve-testler

Fetal Nazal Kemik, Nukal Saydamlık, Ense Derisi Kalınlığı  http://www.ankarakadindogumcu.com/fetal-nazal-kemik-nukal-saydamlik-ense-derisi-kalinligi

Alfa Feto Protein  http://www.ankarakadindogumcu.com/alfa-feto-protein

Amniosentez Nedir?http://www.ankarakadindogumcu.com/amniosentez-nedir

Hamilelikte Ev İşi Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar 

Gebelikte Görülen Cilt Kaşıntıları http://www.ankarakadindogumcu.com/gebelikte-gorulen-cilt-kasintilari

Gebelikte Saç Boyama http://www.ankarakadindogumcu.com/gebelikte-sac-boyama

Gebelikte Hemoroid http://www.ankarakadindogumcu.com/gebelikte-hemoroid

Bebek Cinsiyeti Önceden Belirlenebilir mi? http://www.ankarakadindogumcu.com/bebek-cinsiyeti-onceden-belirlenebilir-mi

Gerçek Doğum Sancısı Nasıl Anlaşılır? 

Doğumdan Sonra Karşılaşılabilecek Riskler http://www.ankarakadindogumcu.com/dogumdan-sonra-karsilasilabilecek-riskler

Erken Gebelikte Vajinal Kanama  http://www.ankarakadindogumcu.com/erken-gebelikte-vajinal-kanama

Doğumdan Sonra Vajina Genişlemesi 

TEKRARLAYAN GEBELİK KAYIPLARI http://www.ankarakadindogumcu.com/tekrarlayan-vajinal-mantar-enfeksiyonu

Doğum Kontrol İlaçları (Oral Kontraseptifler) http://www.ankarakadindogumcu.com/dogum-kontrol-cubuklari

Gebelikte ve Hipertansiyon 

Doğum Sancısı 

NORMAL VAJİNAL DOĞUM İLE SEZARYEN DOĞUM KARŞILAŞTIRMASI